Rozwijaj się!

#makeprogress

Czym jest Visual Merchandising?

Visual Merchandising to dziedzina handlu zajmująca się kreowaniem i aranżowaniem przestrzeni handlowej w taki sposób, aby jak najlepiej zaprezentować klientowi towar, wzbudzając jego chęć do zakupu.

Kim jest Visual Merchandiser – Dekorator?

Jest połączeniem artysty i handlowca. Jego zadaniem jest przedstawienie produktów nie tylko w sposób ładny, ale przede wszystkim sprzedażowy.

Co należy do obowiązków Dekoratora w salonie CARRY?

Do codziennych zadań dekoratora w salonie odzieżowym należy dbanie o wizerunek salonu oraz zarządzanie ekspozycją – czyli planowanie i wdrażanie zmian ekspozycyjnych, które mają na celu odświeżanie aranżacji oraz pokazanie nowych modeli. Dekorator nie tylko odtwarza instrukcje VM, ale także tworzy własne aranżacje, które niejednokrotnie wykorzystywane są później w instrukcjach wdrażanych w całej sieci. Dekorator ma więc realny wpływ na wizerunek sieci!

Do obowiązków dekoratora należy także współpraca z centralą, przygotowywanie raportów VM oraz szkolenie pracowników z zasad VM. Dekoratorzy biorą także czynny udział w otwarciach innych salonów w całej Polsce!

Jak wygląda struktura działu VM?

Zobacz jak wyglądają poszczególne stopnie kariery w dziale VM

KIEROWNIK DZIAŁU VM

Kierownik działu VM stoi na czele całego zespołu i odpowiada za pracę działu VM na wszystkich jego poziomach. Jako bezpośredni przełożony nadzoruje i zarządza pracą specjalistów, Regionalnych Kierowników VM oraz dekoratorów w salonach. Zajmuje się kreowaniem i wdrażaniem strategii wizualnej w sieci. Ma pod sobą również dział towarowania który zajmuje się zatowarowaniem całej sieci.

SPECJALISTA DS. VM

Podobnie jak Kierownik działu – pracuje na co dzień w centrali firmy w Poznaniu. Zajmuje się wspomaganiem pracy Regionalnych Kierowników VM oraz dekoratorów w salonach. Specjalista tworzy graficznie instrukcje VM, pisze szkolenia i podręczniki. Projektuje materiały marketingowe, współpracuje z drukarniami i dostawcami mebli. Specjaliści jeżdżą także po całej Polsce odwiedzając poszczególne salony, planując i wdrażając zmiany w ich aranżacji, a także nadzorują nowe otwarcia.

REGIONALNY KIEROWNIK VM – RKVM

Regionalny Kierownik VM – zwany RKVM – jest opiekunem podległego regionu – zazwyczaj ma pod sobą około 20 salonów. Jest w ciągłym ruchu – nieustannie podróżuje odwiedzając swoje salony. Praca RKVM to zajęcie odpowiedzialne ale i rozwojowe. Tworzy on na salonach aranżacje, które są bazą do instrukcji VM wdrażanej później we wszystkich salonach w całej sieci. Nadzoruje otwarcia i bieżącą pracę salonów, szkoli dekoratorów i kierowników z zakresu działań VM.

DEKORATOR W SALONIE

Dekorator zajmuje się głównie tworzeniem aranżacji w salonie, zmianą ekspozycji witryn, decyduje także o rozmieszczeniu asortymentu i dba o systematyczną rotację poszczególnych modeli. Dekorator nie tylko odtwarza instrukcje, ale tworzy także własne aranżacje, które niejednokrotnie wykorzystywane są w instrukcjach dla całej sieci! Dekorator tworzy raporty zdjęciowe, a także zajmuje się także szkoleniem innych pracowników z zakresu VM.

Kto pracuje w dziale VM? Poznaj nas!

Poznaj Regionalnych Kierowników VM – RKVM!

OLA

RKVM WARSZAWA

Od końca 2018 roku pracuję w CARRY na stanowisku Regionalnego Kierownika VM. W mojej pracy uwielbiam kontakt z ludźmi i możliwość przekazywania im odpowiedniej wiedzy oraz informacji potrzebnych do ich samorozwoju w dziedzinie VM. Lubię obserwować jak zespoły pracują z naszą kolekcją i tworzą z niej kreatywne aranżacje – często takie, które później są inspiracją dla całej sieci.

EWELINA

RKVM WSCHÓD

Jako Regionalny Kierownik VM pracuję w CARRY od 2016 roku! W pracy najbardziej cenie sobie pozytywna atmosferę zespołu z którym współpracuję, podróże – które dają mi możliwość poznawania nowych ludzi oraz brak rutyny. Uczestnictwo w tworzeniu instrukcji dla całej sieci, tworzenie standardów i przekazywanie swojej wiedzy na co dzień w salonach daje ogromną satysfakcje.

MARTA

RKVM POMORZE

Pracuję w CARRY od 2019 roku i to dla mnie czas niesamowitego rozwoju. Zaczynałam od stanowiska Dekoratora, a dziś jestem Regionalnym Kierownikiem VM. Wsparcie Kierownika Salonu, zaangażowanie i chęć dzielenia się ze mną wiedzą przez Dział VM, przyczyniło się do tego, że zdobyłam ogromne doświadczenie i spełniłam swoje marzenie. Praca w tym zespole daję mi dużą możliwość rozwijania się, a także daje możliwość wzajemnego inspirowania się.

AGNIESZKA

RKVM POZNAŃ

Pracę w CARRY na stanowisku Regionalnego Kierownika VM zaczęłam w lipcu 2020 roku. Moja praca polega na szkoleniu zespołów w salonach z wiedzy i zasad VM. W mojej pracy dużo podróżuje oraz poznaje nowych ludzi, z którymi pracuje podczas wizyt i widzę, jak salony zmieniają się z dnia na dzień. Moja praca daje mi mega satysfakcje, po prostu bardzo lubię to co robię i to dodaje mi chęci do działania. Każdy z nas ma swój potencjał, który może wykorzystać i rozwijać w naszej firmie – ja rozwijam się każdego dnia!

PIOTR

RKVM KRAKÓW

Od 2017 roku pełnię w CARRY funkcję Regionalnego Kierownika VM. Współpraca z wieloma osobami na różnych szczeblach zawodowych, daje mi możliwość wzajemnych inspiracji oraz dalszego rozwoju. Codzienna perspektywa tworzenia instrukcji oraz kreowanie wizerunku salonów sieci, daje ogromną motywacje i chęć do dalszego działania. Każdy kolejny dzień pokazuje, że to co robię ma sens!

AGATA

RKVM DOLNY ŚLĄSK

Swoją przygodę z CARRY jako Regionalny Kierownik VM zaczęłam we wrześniu 2022 roku, jednakże jako VM mam 12-letnie doświadczenie. Bardzo lubię modę oraz wszystko co jest z nią związane, przez co praca jest dla mnie przyjemnością. Ważny jest dla mnie rozwój, którego doświadczam każdego dnia. Lubię przede wszystkim pracę z ludźmi oraz energię, która temu towarzyszy, to mnie motywuje do działania i pracy nad sobą.

Jak zostać dekoratorem – czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o Talencie VM

W CARRY mocno stawiamy na rozwój pracowników – możliwość awansu wewnętrznego naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny!

Jesteś sprzedawcą, ale myślisz o przyszłości związanej z visual merchandisingiem? Jeżeli tak, stanowisko dekoratora w salonie jest pierwszym krokiem w Twojej karierze. Droga do tego stanowiska jest otwarta dla wszystkich sprzedawców pracujących w sieci.

Aby umożliwić każdemu ze sprzedawców możliwość szybkiego awansu, stworzyliśmy program TALENT VM. Jest to program mające na celu umożliwienie każdemu pracownikowi salonu spróbować swoich sił jako dekorator! Już kilkudziesięciu z naszych dekoratorów w sieci awansowało ze stanowiska sprzedawcy, właśnie poprzez przystąpienie do programu Talentu VM!

Kto pracuje w dziele VM? Poznaj nas!

Poznaj dekoratorów w salonach

ANITA

DEKORATOR W SALONIE

Pracuję w firmie Carry ponad 5 lat. Swoją przygodę zaczęłam jako sprzedawca. Chciałam się rozwinąć i zdobyć nowe kompetencje. Po dwóch latach pracy awansowałam na dekoratora. Lubię swoją pracę, bo świetnie wpisuje się w moje umiejętności i charakter. Wymaga skrupulatności, dokładności i twórczego myślenia. Trzeba być otwartym na oczekiwania klienta i personelu, co daje nam szeroki wachlarz działań. Moja praca bywa bardzo zaskakująca. Bardzo cenię sobie zadaniowy charakter pracy, tj. zadanie – jasno określony termin realizacji. Lubię również pewien margines swobody i to, że mogę sama określać sobie tempo i sposób pracy. Zawsze staram się łączyć pasję i zainteresowania w pracy. Dzięki temu praca mnie nie frustruje i wykonuje ją z pełnym zaangażowaniem. Wszystkie te czynniki przekładają się na pożyteczną wiedzę także w życiu codziennym.

KAROLINA

DEKORATOR W SALONIE

W CARRY pracuję prawie 5 lat. Swoją przygodę w firmie zaczęłam od umowy zlecenie. Po udziale w programie Talent VM awansowałam i od ponad 2 lat jestem dekoratorem. Bardzo lubię swoją pracę, ponieważ pozwala rozwijać mi się kreatywnie. Jestem odpowiedzialna za wizerunek salonu jak i dbanie o standardy VM przez co czuję się zaangażowana w rozwój firmy. Stylizacje manekinów i atrakcyjna strefa wejścia, aranżacja nowości i bestsellerów, a także odpowiednia praca z klientem są fundamentem wysokiej sprzedaży. W naszej pracy ważna jest umiejętność współpracy z zespołem oraz bycie otwartym na nowe trendy i rozwiązania. Ogromną zaletą są godziny pracy, dzięki którym mogę łączyć życie prywatne z obowiązkami dekoratora. Gdy człowiek lubi swoją pracę to jest w nią zaangażowany, a jej efekty motywują do dalszego działania!

Jestem dekoratorem – co dalej?

Ścieżka kariery w strukturach VM w sieci CARRY nie kończy się na stanowisku dekoratora! Najlepsi dekoratorzy w salonach mają szansę na awans na Regionalnego Kierownika VM!

Czy wiesz, że obecnie aż 3 z 6 naszych Regionalnych Kierowników VM pracowało wcześniej na stanowisku Sprzedawcy – Dekoratora w salonach Carry?

DOŁĄCZ DO NAS!

Menu